Vyhľadávanie

9. kolo: DEPORTIVO 9:6 AC Pokuston

11.08.2001 14:25

Napriek nepriaznivým podmienkám dokázalo Deportivo hrať v prvom polčase pekný, kombinačný futbal s peknými zakončeniami akcíí, aj keď hrali prakticky o troch. Depor sa ujal rýchlo vedenia 3:0. Pokustón dokázal znížiť záslohou strelecky disponovaného navrátilca Michala Ďuriša, ktorý si po rohovom kope Pokustónu nechtiac strelil vlastný gól - 3:1. Do brány Deportiva sa prvý raz v sezónu nútene postavil Michal Rezák vzhľadom na to, že Marcela Ondrejičku bolo treba do poľa. Náskok Deporu utešene narastal a Pokustónci si stále nevedeli poradiť s útočným trojzáprahom Ďuriš-Ondrejička-Kopinec. Do konca polčasu si Depor vybudoval náskok 7:2. Druhý polčas bol úplne odlišný. Bol to ako keby úplny opak toho, čo hrali Deportiváci v prvom polčase. Nepresné kombinácie, obrovské množstvo zahodených šancí a nedostupovanie v obrane bolo príčinou toho, že Pokustón znížil na 7:5 ! Nedá sa nespomenúť najmä zahodená tutovka v podaní Ďuriša, keď minul bránu z čistej gólovky, asi z dvadsiatich centimetrov. Hráči Deporu ako keby sa báli hrať, moc sa núkali z toho vyplývala strata lôpt vpredu a následné nebezpečné kontry Pokustónu, ktorým velil skúsený Popelka, ktorý sa len veľmi ťažko odstavoval od lopty.Depor si udržiaval dvojgólový rozdiel a na konci duelu len upravil na konečných 9:6. Na záver chcem podakovať tím čo hrali, čo sa nevysrali na Depor napriek tomu, že nás tam bolo tri a pol. Nabudúce aspoň dám vedieť, že nejdem až sa ostatní zariadime... (Duško Konušík, pozn. red. , alebo minimálne dres pošlem !)

Deportivo : Michal Rezák - Michal Ďuriš, Patrik Kostelanský, Radovan Kopinec, Marcel Ondrejička

Priebeh : ...3:0, 3:1...6:1, 6:2, 7:2...7:5, 8:5, 8:6, 9:6

Góly : Michal Ďuriš 6, Marcel Ondrejička 3