17. kolo: Deportivo 4:4 Oranjes (1:1)

17. kolo
Deportivo 4:4 Oranjes (1:1)
sobota 19.3., 09:00, športová hala

V dôležitom zápase s Oranjes sa zrodila remíza. V samotnom zápase sme boli o niečom lepším mužstvom, ale nakoniec môžme byť radi za remízu, keď sme ešte necelé 4 minúty pred koncom prehrávali o dva góly. Ujali sme sa vedenia a súpera k ničomu nepúšťali. Potom však prišla hrubá chyba v obrane a kanonier Marek Kresáň ju aj náležite využil - 1:1. Tento gól nás pribrzdil, no do konca polčasu sa už nič extra neudialo. Druhý polčas začal pokazenou rozohrávkou, z ktorej nasledoval roh. Z neho sa lopta poodrážala kade tade, nešťastne, až na nohu hráča Oranjes - 1:2. O niečo neskôr sme inkasovali aj ďalší gól, keď individuálnu akciu cez našich dvoch hráčov, pomedzi nohy Marcelovi, zakončil s prehľadom opäť Marek Kresáň - 1:3. Tento zápas sme si s ním nevedeli rady, aj to bol jeden z dôvodov prečo sme nevyhrali. Zlepšenou hrou sa nám podarilo znížiť po peknej strele z otočky na 2:3. No o chvílu sme oranžovým zlým striedaním doslova darovali štvrtý gól. Od tohto momentu sa súper stiahol do defenzívy a len odkopával lopty. No my sme sa nevzdali, zatlačili sme a v našej najlepšej pasáži v zápase, dvoma gólmi Jančiho Lapša zaslúžene vyrovnali. Do konca zostávala jedna minúta, v nej sa už nič zaujímavé neudialo a tak sme si pripísali vydrený jeden bod. Doplatili sme na hrubé chyby, ktorými sme darovali Oranjes 3 góly. Do budúcna sa musíme vyvarovať zlým striedaniam. Nedokázali sme ubrániť najlepších hráčov súpera, kazili sme až veľmi často prihrávky, spôsobené aj slabším pohybom. Na druhú stranu teší, že sme sa nevzdali a dokázali vyrovnať, za to veľka pochvala. No..6. miesto je zdá sa fuč, budeme mať čo robiť aby sme si ustrážili momentálne 7. miesto a tak budúci týždeň potrebujeme tri body s Neapolom ako soľ...

góly: Lapšo 2, Ondrejička F., Cingel P.

zostava: Ondrejička M., Ondrejička F., Kostelanský P., Kostelanský R., Ďuriš, Cingel P., Cingel M., Lapšo, Kopinec, Dolinka, Martinka

karty: Ondrejička F.,

priebeh: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4