19.kolo: Deportivo 1:2 Dragons (1:1)

19. kolo

Deportivo 1:2 Dragons (1:1)
sobota 2.4., 13:00, športová hala

Smolná prehra. Aj napriek absenciám sme podali jeden z najlepších výkonov v tejto sezóne. Bohužial na body to dnes nestačilo. Hlavným dôvodom bolo zahadzovanie 100% šancí a 5 tyčiek na súperovej bráne. V zápase sme mali miernu prevahu a hlavne prvý polčas súpera k ničomu nepúšťali. Hrali sme zónovú obranu, ktorá fungovala výborne. Kombinačne to bolo tiež slušné, strácali sme minimum lôpt a preto sa aj Dragons ťažko dostávali do šancí. Skóre zápasu otvoril Stanči Dolinka, keď na dvakrát prekonal výborne chytajúceho gólmana. Obstrelovanie brankára pokračovalo, no Peter v samostatnom úniku po nezištnej prihrávke nedokázal z blízka trafiť ani len bránu. Po ďalších pekných akciách zvonili tyče. Najskôr po rýchlej akcií mňa a Stančiho, keď len milimetre rozhodli o tom, že lopta zo Stanovej halovky skončí na tyči a nie v bráne. Tyčku trafil po peknej strele aj Peter. Potvrdilo sa nedáš dostaneš. 5 sekúnd pred koncom polčasu sme pykali za nepremenené šance - 1:1. Dragons v druhom polčase ožili, vyrovnali hru a hral sa pekný futbal. Obe mužstva chceli vyhrať a bolo veľmi dôležité kto vstrelí ďalší gól. Bohužial my sme neodstavili hráča, na ktorého sme obvzlášť pred zápasom upozorňovali a ten nechytateľnou strelou prekonal Marcela. Súper sa stiahol do defenzívy a hrozil protiútokmi. Času bolo ešte dosť, každý jeden siahol na dno svojich síl, súpera sme zatlačili, vypracovali si šance, behom troch minút tri krát trafili pre nás nešťastné tyče..V poslednej sekunde mal po rohu tutovku a bodík na nohe Rado, no loptu zle trafil a nedopravil ju tak do odkrytej brány. V tomto zápase sme mali fakt kusisko smoly, boli sme lepším mužstvom, ale hrá sa na góly a tie sme dnes nedávali. Súperovi gratulujem k výhre. Našim chalanom čo dnes nastúpili sa chcem poďakovať za výborný kolektívny výkon, bojovnosť a snahu. Aj napriek tomu, že Rado celú noc nespal, kvôli žalúdočným problémom, Stanči utekal počas roboty na zápas a ja som mal ešte deň pred zápasom teplotu z bolavých zubov, prišli sme pomôcť Deportivu k čo najlepšiemu výsledku, to sa cení. Škoda, aj za toto sme si zaslúžili maličkú odmenu v podobe bodového zisku...

góly: Dolinka

zostava: Ondrejička M., Ondrejička F., Ďuriš, Cingel P., Cingel M., Kopinec, Dolinka,