22. kolo
Deportivo 6:2
 Roda 1101 (2:0)
sobota 23.4., 08:00, športová hala

V poslednom zápase tejto sezóny sme si zaslúžene, po dobrom výkone pripísali víťazstvo. Zápas začal opatrne, hra bola vyrovnaná, no ako už býva našim zvykom, opäť sme vstrelili prvý gól zápasu, po výbornej prihrávke Čima, s prehľadom skóroval Tomáš Ušiak. Súpera sme zatlačili vypracovali sme si niekoľko výborných šancí, no nedokázali sme skórovať. Ujala sa až nádherná akcia trojlístku Uško, Miško Cingel s nekompromisnou koncovkou Petra Cingela - 2:0. Rode sme toho prvý polčas veľa nedovolili a Michal sa v bráne tak trochu nudil. Druhý polčas sa súper zlepšil, vytváral si šance no v bráne výborne zachytal Mišo. Na 3:0 sme zvyšovali z pokutového kopu. O chvílu nato po krásnej prihrávke Petra Cingela bolo už 4:0, čo bol náš 300. gól v histórií Deportiva a zároveň 100. gól pre Michala Ďuriša. Hra bola otvorená hralo sa hore dole so šancami na oboch stranách. Ako som už sľuboval po zápase, musím spomenúť mega tutovku Paľiho Martinku, ktorý po skvelej prihrávke Rada Kopinca, prekopol prázdnu bránu hádam z pol metra. Následne Uško prekvapil brankára a strelou z uhľa zvýšil už na 5:0. Po strate lopty na súperovej polovici sa z protiútoku podarilo Rode znížiť na 5:1. Na 6:1 sme zvýšili po výbornej akcií, keď na môj pohyb reagoval Uško milimetrovou prihrávkou. Posledné slovo v zápase mal súper, keď potrestal z rohu naše nedôsledné bránenie. V zápase nám chýbalo viacero hráčov, no podali sme veľmi dobrý výkon s peknými akciami. Po zápase sa najviac bojovalo v Poľovníku, kde sa nám podarilo adekvátne zapiť už uplynulú sezónu. Súperovi ďakujeme za férovú hru a pánovi riaditeľovi za domáce páľené :). Chata je dohodnutá predbežne 13-14. mája. Môžte sa tešiť zajtra resp. v pondelok na sumár celej sezóny.

góly: Ďuriš 3, Ušiak 2, Cingel P.,